Play Live Alapítvány
Play Live Alapítvány

Az Óvoda Úti Gyermekek Testi És Szellemi Fejlődéséért Alapítvány

Magyar Népzenét népszerüsítő, zenei fejlesztő, hangszerbemutató - foglalkoztató előadás, óvodás és kis iskolás korosztály számára.

Műsor címe:  Muzsikás Péter Lakodalma

Muzsikás Péter Lakodalma: Muzsikás Péter feleséget keres! De a feleség nem lehet akár ki! Tudnia kell népdalt énekelni, néptáncot járni és ismernie kell a magyar népi hangszereket is! Kezdődjön a válogatás! Egyszer csak megjelenik egy váratlan leányzó, aki igen szépen énekel, hegedűn is szépen játszik és a gyerekeknek is sok magyar néptánc lépést is megtanít. De válogatós ám ő is. Muzsikás Péter nagy feladata előtt áll! Ő mutassa meg a tudását a nagybőgőn, citerán, tekerő lanton sőt, a legényeket tanítsa meg botos táncot járni. A válogatás végén Éva és Péter egy táncházba viszi a gyerekeket, ahol magyar népdalokat énekelnek és magyar néptáncot járnak együtt a násznéppel együtt.

Előadás idő pontja: 2014. június 04.

Druckversion Druckversion | Sitemap